Inspectoratul pentru Protecția Mediului, parte a Campaniei Naționale „Generația Pădurii – Primăvara 2026”
Inspectoratul pentru Protecția Mediului, parte a Campaniei Naționale „Generația Pădurii – Primăvara 2026”
Inspectoratul pentru Protecția Mediului continuă să se implice activ în Campania Națională #GenerațiaPădurii – Primăvara 2026, participând la acțiuni de plantare a puieților forestieri alături de colegii din cadrul Inspecției pentru Protecția Mediului Hîncești și ai Întreprinderii pentru Silvicultură Hîncești-Silva.
În cadrul acestei activități au fost plantați puieți de stejar, contribuind astfel la extinderea și refacerea fondului forestier.
Prin astfel de acțiuni, Inspectoratul pentru Protecția Mediului își reafirmă angajamentul față de protejarea naturii și încurajează implicarea comunității în inițiativele de împădurire.
Protejarea mediului nu este doar o obligație instituțională, ci o responsabilitate comună a întregii societăți.



Mulțumim tuturor celor care s-au implicat activ în această acțiune și contribuie la construirea unui viitor mai verde.